Warsztaty pszczelarskie (13 maja 2019)

Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję wysłuchać ciekawostek dotyczących krótkiego ale bardzo intensywnego życia pszczół oraz zobaczyć różne rodzaje uli m.in. drewniane, słomiane, wielokorpusowe, co pozwoliło dzieciom poznać warunki mieszkania tych pracowitych istot.

Duże emocje wzbudziło wśród uczniów obserwowanie żywych pszczół w szklanym ulu. Podczas zajęć dzieci degustowały pyszny miód i trochę gorzki ale za to bardzo zdrowy pyłek kwiatowy, a także samodzielnie wykonały świeczki z wosku pszczelego.

Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali upominki w postaci edukacyjnej książeczki pt. " Fascynujący Świat Pszczół" autorstwa Mistrza Pszczelarstwa - Aleksandra Rębacza, drewnianego nożyka do nakładania miodu, własnoręcznie zrobionej świeczki z wosku pszczelego oraz certyfikatu, na którym ślubują częste jedzenie miodu.

Mamy teraz nadzieję, że nasi uczniowie będą zdrowi i pracowici jak pszczółki.