Dewastacja

W nocy z 9 na 10 stycznia, między godziną 3.00 a 4.00 doszło do dewastacji budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu. Zniszczona została elewacja, a także drzwi i okna. Po napisach można wywnioskować, że zrobił to jakiś pseudo kibic Górnika Zabrze. Takiej osoby, pełnej nienawiści, nie można nazwać kibicem. W szkole mamy oddziały sportowe w sporcie piłka nożna. Uczymy dzieci i młodzież tolerancji, zdrowego, mądrego współzawodnictwa, dbania o szkołę, boisko, sprzęt sportowy. Jest to bardzo przykre, że w jednej chwili ktoś potrafi zniszczyć wszystko to, co staramy się wpoić naszym uczniom.
Jeżeli ktoś z mieszkańców osiedla może pomóc w ujęciu sprawcy tego haniebnego czynu, to będę bardzo wdzięczna.

Agata Gąsior – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu