21 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj przekazaliśmy nagranie Pensjonariuszom ZOL Pomocna Dłoń. ♥️♥️♥️

W czasie pandemii też czytamy babciom i dziadkom.
Akcja „Czytajmy Babciom i Dziadkom” w Zabrzańskim Centrum Opieki Długoterminowej to już tradycja. Pomimo koronawirusa, wydarzenie w tym roku również się odbędzie, choć w nieco innej formie. Nasza szkoła od wielu lat jest zaprzyjaźniona z Zabrzańskim Centrum Opieki Długoterminowej. Nasi uczniowie regularnie odwiedzają pensjonariuszy ZCOD, choćby przy okazji koncertów jasełkowych. Tradycją jest wspólne świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka, podczas którego młodzież na głos czyta seniorom przygotowane wcześniej wiersze czy bajki. To również okazja do rozmów i skosztowania świątecznego tortu.
Również w tym roku czytanie seniorom w Zabrzu odbędzie się. I to pomimo koronawirusa, który tak mocno ograniczył wiele tradycyjnych aktywności i wydarzeń.
To już 9. edycja akcji "Czytajmy babciom i dziadkom". W poprzednich uczniowie czytali seniorom m.in. wiersze Aleksandra Fredry, bajki dla dzieci Waldemara Cichonia i śląskie legendy.