Szanowni Państwo,
już dzisiaj serdecznie dziękuję WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Nie jestem w stanie wyrazić swojej wdzięczności za Państwa wielkie SERCE.
Część darów już dzisiaj rano pojechała na granicę i trafiła do potrzebujących osób.
Jutro kolejną partię najpotrzebniejszych rzeczy zawieziemy do Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu. Jestem po rozmowie z Panią koordynująca pomoc Ukrainie.
Na dzisiaj najbardziej potrzebne są: koce, pampersy, chusteczki nawilżające, ręczniki papierowe, papier toaletowy, środki opatrunkowe, środki higieniczne, konserwy, batony energetyczne, latarki, zapałki, baterie, worki na śmieci, peleryny przeciwdeszczowe.
Otrzymaliśmy również wiadomość od Pani Bernadety:
Dzieci mają załatwiane karty uchodźca, a później sądy będą je kierowały do odpowiednich rodzin. Pcpr poinformował, że cały proces ma potrwać do 5 dni.
Dopiero wtedy będziemy wiedzieli, w jakim wieku trafią dzieci do P. Bernadety.
Będę na bieżąco informowała.
Dziękujemy.