Postacie w literaturze fantastycznej oraz świecie Warhammera

13 kwietnia w ramach Klubu Książki odbyła się lekcja otwarta "Postacie w literaturze fantastycznej oraz świecie Warhammera" przy udziale gościa p. Jeroma Coduttiego, który wprowadził klubowiczów w tajniki składania i malowania figurek w systemie gier Warhammer Age of Sigmar oraz Warhammer 40k.

Część praktyczna została poprzedzona wprowadzeniem, w trakcie którego uczniowie poznali archetypy typowe dla literatury fantastycznej oraz świata Warhammera. Dzięki uprzejmości i szczodrości firmy Games Workshop z siedzibą w Nottingham w Wielkiej Brytanii uczniowie mogli korzystać z figurek, pędzli, farb oraz instrukcji wysłanych w specjalnej promocyjnej paczce. Oprócz umiejętności odnajdywania archetypów, ćwiczenia cierpliwości, precyzji i kreatywności w trakcie składania i malowania figurek, uczniowie ćwiczyli również język angielski w praktyce porozumiewając się z naszym gościem.