Edukacja regionalna!

Wyruszamy w region :)
W ciągu ostatniego tygodnia uczniowie klas piątych, uczestniczący w zajęciach z edukacji regionalnej, wyruszyli w teren.

Pierwsze wyjście odbyło sięw środę (10.04) do Teatru Impresaryjnego im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej na spektakl w reż. Zbigniewa Stryja "Mało szcziga z Karmańskiego", w którym główna bohaterka przekonuje się, że czas można spędzić o wiele ciekawiej niż z nosem w telefonie a jak do tego pojawią się dwa duszki z chlywika, podróż w czasie i ślonsko godka, to już lepi być niy może
Drugie wyjście to spacer historyczny po Zaborzu (Porembie) zrealizowany przez Panią Ilonę Otrząsek i Stowarzyszenie Wrazidlok. Uczniowie poznali historię kościoła pw. Św. Jadwigi, jego niezwykłą architekturę i z bliska przyjrzeli się kościelnym organom. Ponadto dotarliśmy przed zakład karny (poznając jego funkcję w latach 80-tych XX wieku) i przejścia granicznego, oddzielającego dzisiaj Porembę od Rudy Śląskiej, a kiedyś Polskę od Niemiec.

Jak się okazuje, historia regionu wpisuje się w dzieje wielkich wydarzeń historycznych, a jej poznanie i zrozumienie potrzebne jest do zrozumienia świata w ogóle :)