30.10.2017 - Konkursy przedmiotowe - konkursy kuratoryjne

Śląski Kurator Oświaty organizuje w roku szkolnym 2017/18 konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych z:

1. Języka Polskiego;

2. Matematyki;

3. Języka Angielskiego;

4. Języka Niemieckiego;

5. Historii.

Konkursy są skierowane do uczniów wykazujących zainteresowania związane z wybranym przedmiotem.

Ich celem jest:

1. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów szkół podstawowych;

2. tworzenie możliwości do współzawodnictwa uczniów i szkół, do których uczęszczają;

3. propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia uczniów;

4. przygotowanie uczniów do podjęcia nauki w szkołach wyższego szczebla poprzez wdrażanie do samokształcenia oraz trafne rozpoznawanie możliwości uczniów.

Konkursy są formą wspierania uzdolnień uczniów w szkole, regionie i całym województwie śląskim.

1. Konkursy przedmiotowe - obejmują i poszerzają treści podstawy programowej danego przedmiotu.

2. Szczegółowe zakresy wiedzy i umiejętności wymagane na poszczególnych etapach konkursów oraz wykaz proponowanych lektur znajdują się w załącznikach do regulaminów poszczególnych konkursów.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych

Wojewódzki Konkurs z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych

Wojewódzki Konkurs z Historii dla uczniów szkół podstawowych