30.11.2017 - Bezpłatne szkolenie dla rodziców

Zapraszamy Rodziców do udziału w bezpłatnym szkoleniu w zakresie działań wychowawczo-profilaktycznych. Termin 05.12.2017 r. (wtorek) godz. 17:00, miejsce: sala nr 23. Prosimy o potwierdzenie udziału do pedagoga szkolnego za pośrednictwem e-dziennika z przyczyn organizacyjnych. Termin spotkania z psychologiem jest dogodny, ponieważ w tym dniu odbywają się w szkole comiesięczne konsultacje.

Zakres szkolenia: Zaprezentowane będą pozytywne aspekty korzystania  z Internetu (w telefonie, tablecie oraz komputerze). Tym samym, ważnym aspektem będzie pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz zainspirowanie do refleksji na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w teorii, a przede wszystkim w praktyce.

Podczas spotkania rodzice zostaną zapoznani ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz sposobami radzenia sobie z agresją w Internecie, a także    z tematyką prywatności w sieci i bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni przez dzieci.

Szkoła otrzymała dofinansowanie do realizacji projektu „Akademia bezpiecznego Internetu” w ramach współpracy z Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego w Katowicach.

Szkolny koordynator projektu: pedagog szkolny – mgr Magdalena Gawlica