27.11.2017 - Dziś najważniejszy jest miś!

Dziś w bibliotece świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Zaproszone dzieci świetlicowe najpierw zobaczyły ekspozycję książek, których głównym bohaterem jest nasz zwierzęcy solenizant, wysłuchały zabawnego wierszyka Marcina Brykczyńskiego i poznały kilka frazeologizmów związanych z niedźwiedziem, wyjaśnionych przez wspomnianego autora w książce „Z deszczu pod rynnę”. Wysłuchały także odpowiedzi na frapujące pytania z dopiero co zakupionej książki pani Doroty Sumińskiej, tj.: dlaczego niedźwiedzie polarne są białe?, czy niedźwiedzie polują na pingwiny? A następnie przystąpiły do kolorowania magicznych prac, na których znalazł się nasz solenizant. Po zeskanowaniu rysunku Miś ożywał, tańczył, wykonywał fikołki w rytm grającej muzyki. Widać, że był bardzo zadowolony w dniu swojego święta. Podekscytowane były także dzieci, które z zapartym tchem przyglądały się wyczynom Misiów z każdej magicznej kolorowanki.

Więcej zdjęć tutaj.