Smok Mądragon daje radę

„Kabecjanie dają radę" to edukacyjny projekt profilaktyczny, adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, obejmujący szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu - w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy.

Nasza szkoła w II edycji realizowała program dla 145 uczniów w roku szkolnym 2011/2012.

W III edycji projektu, realizowanego pod zmienną nazwą: "Smok Mądragon Daje Radę" będzie uczestniczyć 63 uczniów klas II.

Najważniejszymi celami projektu są:
* zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poprzez kształtowanie i utrwalanie prawidłowych zachowań i przyzwyczajeń,
* zwiększenie stanu świadomości i wiedzy na temat zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz
* zmniejszenie liczby wypadków i urazów niezamierzonych wśród dzieci.

Przedsięwzięcie zostało opracowane w konwencji bajkowo-fantastycznej, jako zabawna przygoda wśród kosmicznych bohaterów - Kabecjan. Każdy uczeń klasy II otrzymał książkę, teczkę i płytę do realizacji programu.

W ramach projektu planowana jest organizacja spotkania z Strażą Pożarną, Policją, ratownikiem medycznym, higienistką oraz z pedagogiem szkolnym. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymują certyfikaty. Program jest skierowany dla uczniów klas drugich, wychowawców klas oraz dla rodziców :-)

Koordynator projektu: pedagog szkolny - mgr Magdalena Gawlica

Więcej informacji na stronie: www.kabecjaniedajarade.pl

Tematy lekcji to:
1. „Poznajmy się” – uczniowie zapoznają bohaterów i hymn projektu,
2. „Moja droga do Szkoły”
3. „Policjant mój przyjaciel”
4. „Dobrze widzę”
5. „Dobrze słyszę”
6. „Umiem rozróżniać kierunki”
7. „Poznajemy pracę strażaka”
8. „Bajki, które uczą” (2 godziny lekcyjne)