• Odwiedziło nas: 1752076

23.06.2018 - Rządowy Program "Dobry Start".

Rusza rządowy program „Dobry start". W praktyce jest to dofinansowanie do szkolnych wyprawek i polega na wypłacie jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. W Zabrzu dofinansowanie otrzyma około 20 tysięcy dzieci.

Świadczenie w ramach programu „Dobry start" będzie wypłacane raz w roku. Przysługuje dziecku lub osobie uczącej się do 20 roku życia, niezależnie od dochodów rodziny, na rozpoczynający się rok szkolny. W przypadku niepełnosprawnych dzieci lub niepełnosprawnych osób uczących się świadczenie będzie wypłacane do 24. roku życia.

Wniosek o wypłatę świadczenia będzie można składać przez internet od 1 lipca (za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub poprzez portal Emp@tia). Od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane również w tradycyjnej formie papierowej. Termin ich składania to 30 listopada.

Po raz pierwszy program ma objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/19. Przyznawanie i wypłata świadczenia będą realizowane przez gminy, a w przypadku dzieci umieszczonych w opiece zastępczej - przez powiaty. Świadczenie będzie przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej.

W Zabrzu wnioski będą przyjmowane w budynku MOPR, przy ul. 3 Maja