14.10.2018 - WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI. WIELKIE POLKI: 1918-2018

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja zakładka do książki”, którego tegoroczna edycja została zatytułowana „Wielkie Polki: 1918-2018”.

REGULAMIN

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI. WIELKIE POLKI: 1918-2018”

I Organizator:

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Bohaterów Westerplatte w Zabrzu

II Adresaci konkursu:

Uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej.

III Termin i miejsce składania prac konkursowych: prace można dostarczyć osobiście lub pocztą (liczy się data stempla pocztowego) do 23 listopada (piątek) 2018 r. na adres: Szkoła Podstawowa nr 17 im. Bohaterów Westerplatte, ul. ks. A. Korczoka 98, 41-806 Zabrze; Termin finału: 7 grudnia (piątek) 2018 r.

IV  Cele konkursu:

- popularyzacja wiedzy na temat życia i działalności znanych Polek w latach 1918 - 2018, których aktywność kulturalna, społeczna, naukowa itp. miała wpływ  co najmniej środowisko lokalne,

-  kształtowanie umiejętności kojarzenia wybranej osoby z jej działalnością,

-  pogłębienie świadomości narodowej i kulturowej dzieci i młodzieży,

-  uczczenie Patronów Roku 2018 ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Roku Jubileuszu Odzyskania Przez Polskę Niepodległości (100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości), Praw Kobiet (100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych),

-  kształtowanie zdolności manualnych,

-  propagowanie aktywności i kultury czytelniczej poprzez korzystanie z księgozbioru biblioteki szkolnej, biblioteki publicznej oraz innych źródeł informacji.

IV Regulamin

1. Zadaniem chętnego ucznia będzie zaprojektowanie zakładki do książki, na której pojawią się: portret wybranej Polki jako osoby zasłużonej co najmniej  dla środowiska lokalnego lub elementy nawiązujące do jej działalności

2. Wymagania techniczne pracy plastycznej: praca płaska, najlepiej nie przekraczająca wymiarów 25cm x 8cm, wykonana dowolną techniką, z dowolnych materiałów.

3. Każda praca powinna być zaopatrzona w zgodę na udział w konkursie, klauzulę informacyjną, zgodę na wykorzystanie wizerunku (załącznik nr 1 do Regulaminu)  oraz metryczkę (załącznik nr 2 do Regulaminu.

4. Do etapu finałowego z jednej placówki przechodzi maksymalnie 5 prac, które nie podlegają zwrotowi.

5. Zwycięzcy otrzymają upominki, nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy, których prace znajdą się na wystawie, dyplomy.

Ewentualne pytania prosimy kierować do organizatorów drogą elektroniczną: grakobor1@op.pl