• Odwiedziło nas: 1771957

Zapisy na rok szkolny 2013/2014

Rekrutacja

Zasady rekrutacji uczniów do szkoły określa ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. (z późniejszymi zmianami) oraz przepisy wykonawcze do tej ustawy. Do szkoły przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.
Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) do szkoły może zostać przyjęty uczeń mieszkający poza obwodem działania szkoły.

Decyzję o przyjęciu ucznia spoza obwodu działania szkoły podejmuje dyrektor szkoły. Uczeń spoza obwodu szkoły w przypadku nieprzestrzegania zasad naszego Regulaminu Uczniowskiego decyzją dyrektora szkoły może zostać odesłany do szkoły w swoim rejonie.

Ze względu na konieczność opracowania arkusza organizacyjnego szkoły dla Organu Prowadzącego, rodzice mają obowiązek zapisania dziecka do klasy pierwszej do dnia 15 kwietnia każdego roku szkolnego.

Informacje dla rodziców dzieci 6-letnich dotyczące naboru i obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2013/2014

Do roku szkolnego 2013/2014 o wcześniejszym pójściu dziecka 6-letniego do szkoły zdecydują RODZICE i Dyrektor Szkoły.

Przyjęcie do szkoły następuje na wniosek rodziców.
1. Rodzice dziecka mają prawo (nie obowiązek) do złożenia wniosku o przyjęcie dziecka sześcioletniego do szkoły podstawowej - wzór wniosku do pobrania ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły,
2. Dyrektor szkoły podstawowej może przyjąć dziecko sześcioletnie do szkoły, jeżeli było objęte wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny,
3. Dziecko sześcioletnie, które nie było dotychczas objęte żadną formą wychowania przedszkolnego, będzie mogło zostać przyjęte do szkoły podstawowej jedynie wówczas, jeżeli uzyska pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości wcześniejszego rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej,
4. Dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, może przyjąć do szkoły dziecko sześcioletnie jeżeli pozwalają na to warunki organizacyjne szkoły.

Od 1 września 2014/2015 dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.
Dzieci pięcioletnie nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.
Dzieci urodzone w roku 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Wniosek - dzieci 7-letnie spoza rejonu

Wniosek - dzieci 6-letnie