21.04.2016 - II Miejski Konkurs Frazeologiczny

21 kwietnia br. w naszej szkole odbył się finał II Miejskiego Konkursu Frazeologicznego "Z polszczyzną za pan brat" pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego. Wzięło w nim udział 10 najlepszych uczniów spośród 13 zabrzańskich szkół podstawowych, wyłonionych z pierwszego pisemnego etapu, który odbył się tydzień wcześniej.

Punktualnie o 10.00 rozpoczęli oni test wiedzy, by następnie, po krótkiej przerwie, wziąć udział w ustnym dwuczęściowym etapie turnieju. W komisji konkursu zasiadały: nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 34 pani Beata Nowicka oraz organizatorki pani Marzena Wiśniewska-Kopeć i pani Katarzyna Smuga.

Oto jak przedstawiają się wyniki rywalizacji:

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce/tytuł Mistrza Frazeologii: Jakub Mych SP nr 34
II miejsce: Aurelia Mołdawa SP nr 30
III miejsce: Oliwia Pieczka SP nr 26

Klasyfikacja drużynowa po pierwszym pisemnym etapie:

I miejsce: SP nr 17 - 161 p
II miejsce: SP nr 30 - 142 p.
III miejsce: SP nr 21 - 140 p.

Równocześnie ze zwycięzcami konkursu wiedzy nagrodzeni zostali laureaci w konkursie plastycznym "Ilustracja wybranego przysłowia":

I miejsce: Kalina Jeziak SP nr 5
II miejsce: Maja Sieroń SP nr 35
III miejsce: Barbara Pniak SP nr 15

Wyróżnienia otrzymali:

- Maksymilian Owczarek SP nr 35

- Jakub Szolc Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 "Nasza Szkoła"
Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego

- Emilia Kocielska SP nr 5

- Małgorzata Koniczek SP nr 17

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, wyróżnionym oraz zwycięskim szkołom.

W imieniu organizatorek już teraz pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w III edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.