29.11.2016 - Spotkanie z Panem Waldemarem Cichoniem

29 listopada odbyło się spotkanie z Waldemarem Cichoniem - autorem bardzo lubianego przez dzieci cyklu książek o niesfornym kocie Cukierku.
Spotkanie zostało podzielone na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci z klas I-IV i V-VI, aby stosownie do zainteresowań młodych adresatów, pisarz mógł zaprezentować swoją twórczość.

Młodszym dzieciom opowiedział historię kota Cukierka i scharakteryzował go, udowadniając, że jest to zwierzę o niezwykłych zdolnościach. Odpowiedział także na liczne pytania dzieci i zadedykował im wybrane książki.
Starszym - przybliżył swą najnowszą pozycję książkową, "Zdarziło sie na Ślonsku..." . Opowiedział, co stanowiło inspirację do napisania tego tekstu, wymienił wiele postaci historycznych, których uczynił bohaterami swych opowieści oraz przeczytał fragmenty w gwarze. Pod koniec spotkania pisarz wysłuchał recytacji fragmentów jego prozy w wykonaniu Kuby Jankowskiego z klasy VI b. Pan Cichoń był wzruszony.
Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne interesujące wydania.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebook'u.