41-806 Zabrze

11.05.2017 - Projekt edukacyjny w klasie VIb

Jesteś tu: » Strona główna » 11.05.2017 - Projekt edukacyjny w klasie VIb

11.05.2017 - Projekt edukacyjny w klasie VIb

Czy słowo drukowane we współczesnym świecie może dostarczyć młodemu pokoleniu wiele niezapomnianych i głębokich wrażeń oraz może być źródłem radości, kreatywności i satysfakcji? Uczniowie klasy VI b udowodnili, że jak najbardziej jest to możliwe.

Zrealizowali projekt edukacyjny na podstawie powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jego głównym założeniem było zachęcenie do czytania lektur, uznanych przez młodzież za nudne. Żeby zrealizować zadanie uczniowie musieli zapoznać się z treścią lektury, omówić ją. Potem w grupach przygotowywali adaptacje najważniejszych i najciekawszych wydarzeń z powieści. Uczniowie napisali scenariusze, w których oprócz monologów postaci uwzględnili didaskalia. Następnie uczyli się ról odgrywanych przez siebie postaci. Ostatnim etapem projektu było odegranie przygotowanej adaptacji zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, przygotowali stroje z epoki, zgromadzili potrzebne rekwizyty i wspaniale odegrali swoje scenki.