Informacje dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

PEDAGOG SZKOLNY:

· Rozpoznaje indywidualne potrzeby, trudności i niepowodzenia uczniów.

· Zapobiega i rozwiązuje sytuacje konfliktowe wśród dzieci i młodzieży.

· Określa formy i sposoby udzielania pomocy uczniom, wydaje opinie i zalecenia dotyczące stymulowania rozwoju lub pokonywania przez uczniów trudności rozwojowych, wyrównywania luk w nauce.

· Współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w zakresie konsultacji metod i form pomocy udzielanej uczniom oraz w zakresie specjalistycznej diagnozy w indywidualnych przypadkach.

· Organizuje i prowadzi zajęcia korekcyjno–kompensacyjne, dydaktyczno–wyrównawcze i terapeutyczne.

· Współpracuje z wychowawcami, nauczycielami, organizacjami pozaszkolnymi (Policja, Straż Miejska, MOPR, Sąd Rejonowy – kurator, Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4, CARITAS, ZSM).

· Koordynuje działania profilaktyczno–wychowawcze w szkole.

· Prowadzi zajęcia integracyjne, wychowawcze, profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

· Współpracuje z rodzicami (rozmowy z rodzicami, konsultacje ułatwiające rozwiązywanie trudności wychowawczych w rodzinach i życiu szkoły).

Zapraszam na spotkania indywidualne.